Torebki Balmain

Torebka na ramię B-Buzz 23

Torebka B-army 22

Torebka shopper z logo

Balmain jest nazwą domu modu założonego przez Pierre Balmain w 1945 roku we Francji. Projektant pochodził z zamożnej rodziny, w której miał okazję obcowania z projektowaniem i sprzedażą ubrań, ponieważ jego matka prowadziła butik z sukniami. Od najmłodszych lat Pierre przyglądając się pracy matki, wykazywał zainteresowanie projektami i krawiectwem, początkowo odzieży damskiej. Dorosły już Balmain do tego stopnia upodobał sobie branżę odzieżową, a szczególnie projektowanie sukien, że zrezygnował z podjętego wcześniej kierunku studiów o tematyce architektonicznej i zatrudnił się u swojego pierwszego pracodawcy Lucien Lelong’a.

Tam szlifował swój kunszt i nabywał nowych umiejętności. Pod skrzydłami Luciena nauczył się mistrzowskiego projektowania, a dzięki talentowi, ciężkiej pracy, niezwykłemu poczuciu estetyki  i artystycznemu usposobieniu, usamodzielnił się i osiągnął światowy sukces. Propozycje słynnego projektanta spotkały się z uwielbieniem światowych gwiazd kina czy muzyki, dzięki oryginalnym, odważnym i niepowtarzalnym walorom projektowanych ubrań. W konsekwencji współpracy z „największymi” tego świata, marka zyskała ogólnoświatową popularność, uznanie i szacunek. Damskie stroje marki Balmain od początku nacechowane były niezwykłą kobiecością, podkreśleniem wąskiej talii i eleganckimi, klasycznymi krojami. W ostatnich latach wizje kolejnych projektantów uległy zmianie i aktualnie marka Balmain identyfikuje się z kobietą silną, drapieżną i nowoczesną. Dzisiaj francuski dom mody uznawany jest za jeden z najbardziej prestiżowych na świecie.

Torebki Balmain

Bez względu na to, o jakim produkcie mówimy, wszystkie, zarówno odzież, jak i obuwie czy galanteria, wykonane są z najwyższej jakości materiałów z niezwykłą dbałością o szczegóły. Niespotykany dotąd sukces odniosły torebki Balmain, cieszące się szczególnym uwielbieniem wśród gwiazd i celebrytów. Oryginalnymi, unikatowymi modelami mogą pochwalić się takie gwiazdy światowego formatu, jak, np. Lady Gaga. Torebki tego producenta łączą w sobie klasykę, nowoczesność i drapieżność. W zależności od modelu, projektanci Balmain potrafią niezwykle umiejętnie skomponować i dobrać różne style, uzyskując niezwykły, charakterystyczny dla tej marki design.

Producent ceniony jest dzięki umiejętnemu łączeniu  nigdy nieprzemijającej klasyki z nowoczesnymi akcentami. Firma Balmain wychodząc naprzeciw oczekiwaniom współczesnych kobiet, proponuje wszystkie rodzaje torebek damskich, tj. modele na ramię, do ręki, małe, średnie i duże. Najbardziej eleganckie, tj. skórzana torebka na ramię B-Buzz 23, wykonana z cielęcej, delikatnej skóry w kolorze czarnym ze złotymi dodatkami i wyeksponowanym logo marki są idealne dla Pań ceniących elegancję i wysublimowany styl.  

Innym przykładem topowego modelu Balmain jest mała torebka na łańcuszku 1945. Niezwykła, nawiązująca do roku powstania marki i kolekcji z 1945 roku. W swojej klasyce, prostocie i elegancji, ponadprzeciętnie subtelna i kobieca. Model fasonem przypominający modę lat 40., panujący wówczas klimat i tendencje w świecie mody, wzbogacony eleganckim, nowoczesnym logo marki. Oprócz skóry licowej, projektanci Balmain wykorzystują również zamsz, tworząc niezwykłe kolekcje, cieszące oko wielbicielek toreb z tego typu tworzywa. Wśród dominujących kolorów przewija się zawsze kojarząca się z elegancją czerń, różnego rodzaju odcienie brązu, szarości czy stonowana zieleń. Mamy więc do czynienia z kolorami naturalnymi, klasycznymi i zawsze modnymi. Logo Balmain jest w kolorze złotym, kojarzącym się z luksusem i prestiżem, do czego w swoich kolekcjach nawiązuje marka. Chociaż firma Balmain znana jest z kolekcji niezwykle eleganckich, w jej ofercie znajdziemy również inne modele, tj. plecak z monogramem Balmain czy torby typu shopper. Wspomnieć należy, że producent w swoim stylu zachował w nich bardzo dużą nutę elegancji i klasyki.

Często torby Balmain są nawiązaniem do innych części odzieży czy butów, dzięki czemu istnieje możliwość dobrania idealnie pasujących zestawów całej garderoby. Kolekcje Balmain to przykład mistrzowsko skomponowanych zestawów podkreślających kobiecą indywidualność, niezależność i styl. W każdej kolekcji, poprzez odważne, niekiedy drapieżne motywy, Balmain podkreśla siłę i istotę kobiety. Torby Balmain to atrybuty nowoczesnej, odważnej kobiety. Znając przesłanie marki, gwiazdy z pierwszych stron gazet, dumnie dobierają odpowiednie modele, podczas ważnych imprez czy manifestacji. Pomimo tego, że założyciel i główny projektant Pierre Balmain nie żyje, jego styl i przesłanie są nadal kontynuowane przez jego następców. Będąc kobietą, lubiącą ponadczasowy styl, klasykę, ale również ceniącą nowoczesne wzornictwo, torebki Balmain są dla Ciebie. Decydując się na jeden z ulubionych modeli, mówisz tak luksusowi i poczuciu niezależności we własnych wyborach.